EKSTRA
MENÜ
R

Türk üniversitelerinde bir ilk: Finans eğitiminin kalbi bu merkezde atıyor!

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

İster sözel ister sayısal bir bölümde okuyun, geleceğinize güvenle bakabilmeniz için ufak da olsa yatırım yapmanız ve bunun için de yatırım araçlarını çok iyi tanımanız gerekiyor. Peki, ama nasıl? Bu düşünceden hareketle hayata geçirilen Finans Merkezi, hangi disiplinde olursa olsun tüm öğrencilere çok önemli olanaklar sunuyor. Finans Merkezi’ni ve sağladığı avantajları gelin yakından tanıyalım…

Finans Merkezi nedir?

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Finans Merkezi; tüm disiplinlerdeki öğrencilere canlı hisse senedi, tahvil, vadeli işlemler, döviz ve opsiyon piyasaları ve bunlar arasındaki etkileşimi görme fırsatı yaratmayı amaçlayan bir merkezdir.  

Öğrencilere ve öğretim üyelerine ne gibi avantajlar sağlar?

Finans Merkezi, öğrenci ve öğretim üyelerine yatırım araçlarını tanıtmanın yanı sıra, yatırım bankacıları, finansal planlamacılar, finans yöneticileri ve menkul kıymet analistleri tarafından kullanılan araştırma ve analiz araçlarına erişmelerine imkan sağlıyor. Bloomberg, Forex gibi veritabanlarını içeren bu araçlar, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin finansal dünyayı daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Böylelikle öğrenci ve öğretim üyelerinin finansal verilerin nasıl oluşturulacağı ve kullanılacağı konusunda bilgi sahibi olmaları sağlanıyor.

Öğrencilere yeteneklerini geliştirecek eğitimler

Finans Merkezi, farklı disiplerdeki öğrencilere finans dünyası hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor ve hayatlarında uygulamaları için önemli ipuçları veriyor. Finans öğrencilerine ise finans alanını geleceğe taşımak için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmeleri için sınıflarının dışında mesleki gelişimleri için fırsatlar sunuyor.

Merkez, hisse senetleri hakkında araştırma yöntemleri, temel analiz, finansal analiz, finansal model hazırlama, risk yönetimi, portföy yönetimi ve borsada yatırım stratejileri dahil olmak üzere pek çok konuda öğrencilerin yeteneklerini geliştirmesi için eğitimler sağlıyor. Aynı zamanda öğrencilerin sınıflarda öğrendiklerini gerçek dünya uygulamalarında kullanmalarına olanak veriyor. Merkez ayrıca, öğrencilere kariyerlerini seçmeleri için gerekli bilgi ve uzmanlığı kazandırmak için pek çok program ve etkinlik de oluşturuyor.

Eğitim yatırımlarını sürdüren İstanbul Arel Üniversitesi, Kemal Gözükara Yerleşkesinde faaliyete geçirdiği Finans Merkezi, hangi disiplinde olursa olsun tüm öğrencilere çok önemli olanaklar sunuyor. Finans Merkezi öğrenci asistanlarımız, merkezdeki yazılım ve araçlarla yardımcı olmak için akademik yıl boyunca üniversitemizin değerli öğrencileri ve öğretim üyelerini bekliyor!

Detaylı bilgi için tıklayınız